Logo Kancelaria Adwokata Artur Corbin

Twój Polski Adwokat od Bankructwa w Chicago

Rozdział 7 i Rozdział 13 Bankructwo na Karty Kredytowe

Najtańszą, najszybszą, najprostszą i najmniej stresującą opcją wyeliminowania długów z kart kredytowych.

Darmowa Konsultacja

Godziny:
W tygodniu: 0900 ‐ 2000
Sobota: 1000 ‐ 1500
Biuro:
Konsultacje i Reprezentacja:
Chicago | Cook County | Lake County | Du Page County | Kane County | McHenry County | Rockford

Bankructwo Napewo Będzie Najlepszą Opcją Wyjścia Zadłużenia Na Kartach Kredytowych. Dlatego że:

1. Najszybsza Ulga

Bankructwo natychmiast zatrzymuje wierzycieli (listy, telefony, sprawy sądowe itp.) od momentu złożenia wniosku w sądzie.
Nic więcej nie trzeba mówić.

2. Najmniej Stresujący Sposób

Bankructwo powstrzymuje stres.
Kiedy zatrudnisz adwokata Artura Corbin, Artur natychmiast zajmie się twoimi wierzycielami. nie będziesz już musiał sam sobie z nimi radzić.
Skontaktujemy się z każdym wierzycielem, który Cię nęka, aby poinformować ich, że jesteś teraz reprezentowany przez adwokata.
Firmy obsługujące karty kredytowe zwykle dobrowolnie przestają dzwonić do Ciebie, gdy wiedzą, że masz prawnika i będziesz ogłaszać bankructwo.
Windykatorzy muszą przestać się z Tobą kontaktować, gdy potwierdzą, że masz adwokata, ponieważ inne prawo federalne zabrania im tego.

Po złożeniu sprawy, automatyczne wstrzymanie postanowienia Kodeksu Upadłościowego uniemożliwi wierzycielom skontaktowanie się z Tobą lub podjęcie jakichkolwiek działań windykacyjnych przeciwko Ciebie.

3. Najłatwiejszy i Najtańszy Sposób Na Wyeliminowanie Zadłużenia Kart Kredytowych

Bankructwo jest jedynym procesem przez który rozwiąrzesz wszystkie swoje karty kredytowe za jednym zamachem.
Płacisz tylko jedną opłatę za złożenie wniosku w sądzie. Płacisz tylko jednemu prawnikowi. Prawo federalne zmusza wierzycieli do pójścia do sądu upadłościowego, jeśli chcą uczestniczyć w procesie.
Jeśli kwalifikujesz się do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7, nie będziesz musiał wpłacać więcej pieniędzy na swoje karty kredytowe. Salda Twoich kart kredytowych zostaną wyeliminowane po zakończeniu sprawy.
Czasami możesz preferować lub być może będziesz musiał złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 13 dla swoich kart kredytowych. W rozdziale 13 prawdopodobnie zaoszczędzisz dużo pieniędzy, płacąc tylko niewielką część salda karty kredytowej przez pewien czas, zgodnie z realistycznym, zatwierdzonym przez sąd planem spłat.
Twoja sytuacja i cele będą decydować o tym, który rodzaj bankructwa będzie najlepszy.

4. Gwarantowane Rezultaty

Wreszcie, umorzenie to kolejny główny powód, dla którego konsumenci ogłaszają bankructwo na karty kredyte.

Dzieje się tak, ponieważ jeśli pomyślnie przejdziesz przez proces upadłości, otrzymasz zwolnienie z salda kart kredytowych zgodnie z prawem federalnym.

Otrzymanie umorzenia gwarantuje eliminację twoich kart kredytowych.

Który Rozdział Bankructwa Jest Najlepszy Na Karty Kredytowe: Rozdział 7 Czy Rozdział 13?

Rozdział 7

Bankructwo Rozdział 7  jest idealnym rozdziałem do wyeliminowania zadłużenia kart kredytowych. Ale są zastrzeżenia.

 • Rozdział 7 to najtańsza opcja eliminacji zadłużenia na kartach kredytowych.
 • Rozdział 7 wyeliminuje wszystkie twoje długi na kartach kredytowych.
 • Rozdział 7 zatrzymuje nękanie wierzycieli, procesy sądowe i windykację.
 • Rozdział 7 zazwyczaj zajmuje tylko 3 do 4 miesięcy, aby otrzymać umorzenie na karty kredytowe.
 • Twój dochód musi być wystarczająco niski, aby kwalifikować się do rozdziału 7.
 • Możesz nie być w stanie złożyć wniosku zgodnie z rozdziałem 7, jeśli jesteś właścicielem i chcesz zachować swoje cenne aktywa.
 • Możesz otrzymać umorzenie na podstawie rozdziału 7 tylko raz na 8 lat.
Rozdział 13

Rozdział 13 może być doskonałą opcją na wyeliminowanie zadłużenia kart kredytowych, jeśli nie możesz złożyć rozdziału 7.

 • Rozdział 13 może nadal zaoszczędzić dużo pieniędzy i być najtańszą opcją.
 • Możesz zachować swoją cenną własność w rozdziale 13.
 • Konsolidujesz swoje długi w jedną spłatę i spłacasz co musisz przez określony okres czasu.
 • Możesz jednocześnie obniżyć wysokie stopy procentowe i zmniejszyć saldo niektórych zabezpieczonych długów, takich jak kredyty samochodowe.
 • Rozdział 13 zatrzymuje nękanie wierzycieli, procesy sądowe i windykację.
 • Branża kredytowa patrzy na rozdział 13 przychylniej, ponieważ spłacasz część swoich długów.
 • Możesz złożyć rozdział 13 i otrzymać absolutorium dopiero 4 lata po złożeniu rozdziału 7 (nie musisz czekać 8 lat).
 • Musisz dokonywać miesięcznych płatności przez co najmniej 3 lata, chyba że spłacisz w całości swoje karty kredytowe.
 • Jeśli przestaniesz spłacać, Twoja sprawa zostanie odrzucona, i Twoje karty kredytowe nie zostaną wyeliminowane.
 • Musisz spełnić inne wymagania sądowe, gdy Twoja sprawa jest w toku.

Adwokat Artur Corbin Osobiście Przeanalizuje Twoją Sytuację. Oto Jak:

Zaczynamy od Analizy Opcji Bankructwa Pod Rozdziałem 7

Nasza analiza upadłości w celu wyeliminowania zadłużenia na kartach kredytowych zaczyna się od bankructwa pod rozdziałem 7. To jest trzyczęściowa analiza.

1. Określamy, czy kwalifikujesz się na umorzenie na podstawie Rozdziału 7

Ustalamy, czy kwalifikujesz się na umorzenie zadłużenia na podstawie rozdziału 7, przeprowadzając poszukiwania sądowe pod kątem wszelkich wcześniejszych spraw upadłościowych, które mogłeś złożyć w przeszłości.

Jeśli złożyłeś wniosek w przeszłości, wyciągamy daty zgłoszenia. Następnie upewniamy się, że od ostatniego zgłoszenia minęło wystarczająco dużo czasu, aby zapewnić, że jesteś uprawniony do kolejnego umorzenia na podstawie rozdziału 7.

Jeśli złożyłeś wniosek wcześniej i nie upłynęło wystarczająco dużo czasu, nie będziesz się kwalifikował na umorzenie pod rozdziałem 7, i musisz rozważyć opcje pod rozdział 13 lub opcje niezwiązane z upadłością (“debt settlement:” negocjowanie ugody spłaty swoich długów bezpośrednio z wierzycielami).

Jeśli kwalifikujesz się na umorzenie, przeprowadzamy hipotetyczną analizę likwidacji.

2. Przeprowadzamy hipotetyczną analizę likwidacji

Drugim krokiem analizy jest hipotetyczny test likwidacyjny.

Tutaj oceniamy twoje interesy majątkowe, które mogą podlegać likwidacji przez powiernika na podstawie rozdziału 7. Dwoma dobrymi przykładami takiej nieruchomości są: dom i samochód.

W tym celu:

 1. Szacujemy godziwą wartość rynkową nieruchomości (czasami z Twoją pomocą);
 2. Odliczamy wszelkie obciążenia (tj. niespłacone salda kredytów zabezpieczonych Twoją własnością);
 3. Stosujemy zwolnienia (wyjątki to przepisy, które pozwalają chronić określoną kwotę wartości określonej pozycji majątkowej); and
 4. Odliczamy szacunkowe koszty likwidacji.

Jeśli ustalimy, że powiernik na podstawie rozdziału 7 nie przejmie i nie sprzeda żadnego z Twoich aktywów, przechodzimy do kroku drugiego analizy: kwalifikacja do rozdziału 7.

Jeśli jednak ustalimy, że posiadasz majątek, który powiernik na podstawie Rozdziału 7 prawdopodobnie przejąłby i sprzedałby, dajemy Ci dwie opcje: (i) rozważ złożenie wniosku zgodnie z Rozdziałem 13 lub (ii) rozważ opcje niezwiązane z ogłoszeniem upadłości (np. ugodę).

3. Określamy, czy kwalifikujesz się do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości zgodnie z rozdziałem 7 w przypadku kart kredytowych

Następnie ustalamy, czy kwalifikujesz się do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7, abyś mógł łatwo wyeliminować długi na karcie kredytowej.

Kwalifikowalność do zgłoszenia jest w dużej mierze uzależniona od obliczenia Twoich dochodów i wydatków. Pomożesz nam dostarczając dokumenty potwierdzające dochody gospodarstwa domowego i (czasami) wydatki.

Jeśli jesteś uprawniony do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7, możesz podjąć decyzję o kontynuowaniu i zatrzymaniu adwokata Artura Corbina jako adwokata, który poprowadzi Cię przez ten proces.

Jeśli nie kwalifikujesz się do Rozdziału 7, możemy następnie przeanalizować koszty Twojej sprawy z Rozdziału 13, aby sprawdzić, czy jest to opcja, która ma sens w Twojej sytuacji.

Jeśli rozdział 7 nie jest możliwy, przeanalizujemy twoją opcję z rozdziału 13

Jeśli bankructwo na podstawie rozdziału 7 nie jest możliwe, ponieważ nie kwalifikujesz się lub masz majątek, który powiernik rozdziału 7 sprzeda, przedstawimy ci przegląd rozdziału 13 i wyjaśnimy, jak to działa w twojej sytuacji.

Jeśli rozdział 13 jest opcją, która Cię interesuje, przeprowadzimy analizę rozdziału 13.

1. Przedstawiamy przegląd rozdziału 13 upadłości w Twojej sytuacji

Poprzez przegląd zamierzamy dać wyobrażenie, jak rozdział 13 mógłby działać w twojej sytuacji.

Aby pomyślnie ukończyć rozdział 13, musisz być oddany i mieć zdolność i chęć dokonywania miesięcznych płatności przez 3 do 5 lat.

Twoja sytuacja będzie ogólnie dyktować ilość i czas trwania sprawy z rozdziału 13 i czy ma to sens.

Podczas tego przeglądu prawnik Arthur Corbin przedstawi przybliżone oszacowanie czasu trwania, całkowity koszt i miesięczną kwotę płatności za sprawę z rozdziału 13 i pomoże ci zdecydować, czy jest to coś, co powinieneś wziąć pod uwagę.

Czas trwania sprawy da ci wyobrażenie o tym, jak bardzo będziesz musiał być zaangażowany i na jak długo. (Pomyśl o rozdziale 13 jak o pożyczce samochodowej, ponieważ przez pewien czas będziesz dokonywać stałych spłat miesięcznych)

Całkowity koszt sprawy da ci wyobrażenie o tym, ile pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli w ogóle, nad spłatą bezpośrednio swoich kart kredytowych.

Miesięczny podział płatności pomoże Ci zdecydować, czy płatności mieszczą się w Twoim budżecie.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany rozdziałem 13, adwokat Arthur Corbin przygotuje szczegółową projekcję planu sprawy na rozdział 13.

2. Przeprowadzamy dogłębną analizę i tworzymy projekcję Twojego rozdziału 13

Wynikiem dogłębnej analizy Twojej sytuacji (dochody, wydatki, długi za pomocą raportu kredytowego i zestawień, wyceny nieruchomości oraz uwzględnienia wszystkich opłat i kosztów) amortyzacja będzie zasadniczo planem na podstawie rozdziału 13, który zaproponowałbyś sędziemu ds. upadłości zatwierdzić.

Będzie on zawierał bardzo dokładny czas trwania, podział kosztów i opłat, płatności miesięczne oraz podsumowania kwoty, jaką otrzyma każdy wierzyciel lub typ wierzyciela z pierwszeństwem.

W tym momencie współpracy będziesz dobrze rozumieć zawiłości sprawy z rozdziału 13.

Dowiesz się również, czy jest to odpowiedni pojazd, aby wyeliminować obciążenie karty kredytowej.

Jeśli rozdział 13 nie jest, nic nie płacisz, a bezpłatne konsultacje się kończą.

Jeśli zdecydujesz się postępować zgodnie z rozdziałem 13, zatrzymasz Arthura Corbina jako swojego adwokata, który poprowadzi cię przez sprawę.

Jak Rozpocząć Współpracę z Adwokatem od Bankructwa Arturem Corbin

1. Umów się na bezpłatną konsultację

Zadzwoń, aby umówić się na wizytę lub umówić się na wizytę za pomocą poniższego formularza online. Biuro, wideokonferencja i telefon, wszystkie terminy są dostępne. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

2. Spotkaj się z adwokatem Arturem Corbin

Adwokat Artur na miejscu przeanalizuje twoją sytuację. Jeśli upadłość jest dobrą opcją, Arthur wyjaśni, jak będzie przebiegać proces i jakie są koszty sprawy.

Jeśli upadłość nie jest dobrą opcją, Arthur wyjaśni opcje, które nie są upadłością.

Tak czy inaczej, będziesz uzbrojony w informacje, aby podjąć właściwą decyzję dotyczącą zadłużenia karty kredytowej.

3. Podejmij decyzję o złożeniu sprawy upadłościowej

Jeśli upadłość jest właściwą opcją, będziesz musiał zdecydować, czy chcesz kontynuować sprawę.

Gdy zdecydujesz się kontynuować, Arthur upewni się, że wszystkie Twoje pytania i wątpliwości zostaną rozwiązane. Obejmuje to koszty, terminy oraz dokumenty i informacje, które będą niezbędne w Twojej sprawie.

4. Zatrzymaj adwokata Arthura Corbina dla swojej sprawy upadłościowej

Aby rozpocząć reprezentację, musisz podpisać pisemną umowę o reprezentacji.

Umowa będzie określać usługi, które będą świadczone, wyszczególnić koszty i opłaty za sprawę oraz zawierać inne informacje uzupełniające na temat procesu Rozdziału 7 lub Rozdziału 13.

W tym czasie podpisujesz umowę o reprezentację. Będziesz zobowiązany do uiszczenia opłaty alimentacyjnej. Kwota różni się w zależności od Twojej sytuacji i warunków umowy.

5. Rozpocznij współpracę z Arturem Corbin

Przygotowywanie sprawy do zgłoszenia

Pomyślne przejście sprawy upadłościowej do spłaty zadłużenia karty kredytowej to wysiłek zespołowy.

Kluczem jest terminowość, prawdomówność i komunikacja.

Przygotowanie sprawy do złożenia będzie wymagało dostarczenia dokumentów i informacji o swoim majątku, dochodach, wydatkach, długach i różnych transakcjach dotyczących Twoich finansów i majątku. Będziesz także musiał wziąć udział w wymaganym kursie edukacyjnym online.

Dla większości klientów jest to prawdopodobnie najbardziej czasochłonna i stresująca część procesu, ponieważ wymaga głębokiego zagłębienia się w swoje finanse.

Arthur przeprowadzi głęboką analizę Twojej sytuacji, szukając potencjalnych problemów w posuwaniu się naprzód. Zorganizuje Twoje informacje i przygotuje pierwszy projekt wniosku o ogłoszenie upadłości do osobistego rozpatrzenia z Tobą.

Gdy upewnimy się, że petycja jest kompletna i dokładna oraz że w sprawie nie ma przewidywalnych przeszkód, podpisujesz dokumenty, a Twoja sprawa jest gotowa do złożenia.

Złożenie sprawy

Arthur zapewnia spełnienie wszystkich wymagań przed złożeniem wniosku i elektronicznie przesyła sprawę do sądu upadłościowego.

Twoja sprawa zostanie złożona w sądzie upadłościowym w Chicago lub Rockford — w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

W momencie wniesienia Twojej sprawy następuje automatyczne wstrzymanie płatności, a wierzyciele Twojej karty kredytowej nie mogą podejmować wobec Ciebie działań windykacyjnych.

Wyznaczane są również terminy i wyznaczane są osoby do Twojej sprawy (powiernik i sędzia). Zaplanowano również spotkanie z syndykiem masy upadłości.

Rozpoczyna się ulga w procesach sądowych, telefonach, listach i innych rodzajach nękania.

(FAQs) Często Zadawane Pytania Dotyczące Zgłoszenia Bankructwa Na Karty Kredyte

To zależy od twojej sytuacji.

Kiedy refinansujesz swój dom, aby spłacić saldo kart kredytowych, nie eliminujesz zadłużenia; po prostu przekształcasz jedną formę długu (dług niezabezpieczony) w inną formę długu (dług zabezpieczony przez dom).

Prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze na odsetkach, ale w zamian będziesz mieć wyższe saldo kredytu hipotecznego i mniej kapitału własnego w domu. Musisz także wziąć pod uwagę koszty zamknięcia transakcji (koszty za closing).

Mając to na uwadze, refinansowanie domu może być najlepszą opcją w Twojej sytuacji. Ale istnieje również możliwość że nie będzie, ponieważ bankructwo może zaoszczędzić Ci więcej  pieniędzy niż refinansowanie przez eliminacje chociaż części długu.

Dlatego aby ustalić która opcja będzie lepszym rozwiązaniem, należy przeanalizować Twoją sytuację i obie optcje.

Odpowiedzając na pytanie: Musisz być poinformowany o wszystkich swoich możliwościach, w tym dowiedzieć się, przez którą opcje zaoszczędzisz więcej pieniędzy i za jakie koszty (nie tylko monetarne koszty, ale emocjonalne i administracyjne itp).

Moja rada: Aby ustalić, czy refinansowanie lub ogłoszenie bankructwa na swoje karty kredytowe będzie lepsze, muśisz spotkać się również z odpowiednim prawnikiem od bankructwa, który specjalizuje się w prawie upadłościowym i przeanalizuje Twoją sytuację w ramach bezpłatnej konsultacji.

Gdy będziesz w pełni poinformowany o obu opcjach, będziesz mógł podjąć dobrze uzasadnioną decyzję.

Tak. Musisz podać wszystkie karty kredytowe z saldami do swojej sprawy upadłościowej.

Dzieje się tak, ponieważ prawo upadłościowe nakazuje uwzględniać wszystkich, którym jesteś winien pieniądze.

Ale, nie musisz jednak uwzględniać żadnych kart kredytowych z saldem 0 USD.

To, czy konto karty kredytowej pozostanie otwarte, zależy od wierzyciela. Jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie Twoje rachunki kart kredytowych zostaną zamknięte — nawet karty kredytowe bez salda.

Większość wierzycieli dowie się o Twoim bankructwie w ciągu 24 godzin.

Dzieje się tak, ponieważ wielu wydawców kart kredytowych monitoruje wnioski o ogłoszenie bankructwa w sądzie. Twoja sprawa się pojawi w systemie sądowym  w momencie gdy Twój prawnik złoży sprawę.

Inni wierzyciele zarejestrowali się w sądzie upadłościowym w celu uzyskania automatycznego powiadomienia, jeśli zostali uwzględnieni w sprawie upadłościowej.

Wreszcie, wszystkie pozostałe wierzyciele otrzymają powiadomienie pocztą w ciągu 7 do 10 dni roboczych.

Twoja sprawa pojawi się w raporcie kredytowym w ciągu 24 godzin.

Numer sprawy, nazwa sądu i nazwisko Twojego adwokata zostaną wyświetlone w sekcji dotyczącej sądów lub wyroków w raporcie kredytowym.

Notacja taka jak „Included in Chapter 7 Bankruptcy” lub „Chapter 7 Bankruptcy” pojawi się w każdej linii handlowej poszczególnych wierzycieli.

Po otrzymaniu umorzenia raport kredytowy powinien odzwierciedlać salda 0 USD na wszystkich kartach kredytowych.

Upadłość na podstawie rozdziału 7 pozostanie w sekcji sądów lub wyroków twojego raportu kredytowego przez 10 lat. Bankructwo na podstawie rozdziału 13 pozostanie przez 7 lat.

Notacje linii handlowych znikną, gdy linia handlowa zostanie usunięta z raportu.

Każda linia handlowa zawiera datę, kiedy zostanie usunięta.

Możesz ubiegać się o nową kartę kredytową po otrzymaniu umorzenia i zamknięciu sprawy.

Prawdopodobnie zaczniesz otrzymywać oferty kart kredytowych pocztą w krótkim czasie od daty umorzenia.

Jeśli miałeś dobrą zdolność kredytową przed złożeniem bankructwai, Twoja zdolność kredytowa spadnie.

Jeśli jednak Twoja zdolność kredytowa była już niska, może się ona nie zmienić tak bardzo, a nawet wzrosnąć, ponieważ bankructwo zniszczy Twoje wysokie salda i historię płatności.

Tak. Prawdopodobnie otrzymasz oferty kart kredytowych pocztą po otrzymaniu umorzenia. Szczególnie, gdy masz dobre dochody i nie masz więcej długów.

Wierzyciele wiedzą że nie można ponownie złożyć wniosku o ogłoszenie bankructwa w najbliższej przyszłości, więc zaczną ponownie udzielać kredyt.

Oto jak działa wielokrotne składanie bankructwa:

(1) Jeśli otrzymałeś umorzenie na podstawie rozdziału 7, musisz poczekać 8 lat aby kwalifikować się do kolejnego umorzenia na podstawie rozdziału 7;  i 4 lata aby kwalifikować się do kolejnego umorzenia na podstawie rozdziału 13.

(2) Jeśli otrzymałeś umorzenie na podstawie rozdziału 13, musisz poczekać 2 lata aby kwalifikować się do kolejnego umorzenia na podstawie rozdziału 13; i 6 lat aby kwalifikować się do kolejnego umorzenia na podstawie rozdziału 7.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Umów się na darmową konsultacje z adwokatem Arturem Corbin.

Scroll to Top